Semestr 2.

Ostatnia aktualizacja tej witryny-18-07-19

FOTO: Barbara Nicpoń, Ewa Piekart, Anna Piór, Barbara Krajnik

Strona główna
Historia Zwierzna
Historia szkoły
Nauczyciele
Dokumenty szkoły
Publikacje nauczycieli
Rekrutacja od 3 do 7 lat
Informacje dla nauczycieli
Semestr 1.
Semestr 2.
Szkoła Wierna Dziedzictwu
Kroniki klasowe
Oferty
RODO
Formularz kontaktowy

 •  ROK SZKOLNY 2018 - 2019

 

 •  19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019. Jak zawsze rozpoczęliśmy od mszy świętej.

              Na uroczystym apelu pani dyrektor wręczyła nagrody jubileuszowe za 30 lat pracy dla pani Marii Witkowskiej oraz za 35 lat pracy dla pani Ewy Piekart.

             Pani wójt Dorota Wasik wręczyła symboliczny bukiet kwiatów na ręce pani dyrektor dla wszystkich pracowników w dowód wdzięczności za dobry rok pracy oraz

             osiągnięte wyniki. Pani dyrektor Beata Jakubowska podziękowała uczniom i rodzicom za pracę i wręczyła dla wyróżniających się uczniów nagrody.

           Wszystkim życzymy przyjemnych i bezpiecznych wakacji! Do zobaczenia we wrześniu. :)

  

 

 •  

 •  18 czerwca uczniowie z klasy ósmej oraz z trzecich klas gimnazjum  uroczyście pożegnali się ze szkołą,

              nauczycielami, pracownikami i młodszymi kolegami.

 •  GALERIA

 • Nasza uczennica z klasy III Maja Sudoł po trzech latach ukończyła Akademię Dziecięcą przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu. Gratulujemy Majce i jej rodzicom. Życzymy dalszych tak wspaniałych wyników w zdobywaniu wiedzy.

 

 

 •  18 czerwca odbył się apel, na którym wręczono nagrody za udział w konkursach i różnych zawodach sportowych.

 •  GALERIA

 

 •  W dniach 15-16 czerwca 2019 r. odbyły się OGÓLNOPOLSKIE FINAŁY CZWARTKÓW LEKKOATLETYCZNYCH w Łodzi. Błażej Gawłowicz (klasa Va) po zajęciu 1 miejsca w Elblągu w roczniku 2008, dostał się do wyżej wspomnianych zawodów. Dyscyplina, w której brał udział to rzut piłeczką palantową.

  15 czerwca (sobota) dzieci z całej Polski walczyły ze sobą o miejsce w finale we własnej dyscyplinie i kategorii wiekowej. Błażej rzucił 39.5 m, co dało mu 9 miejsce w Polsce (rocznik 2008) !!! Dzięki temu zakwalifikował się do półfinału w niedzielę (16 czerwca). Po oddanych trzech rzutach udało mu się dostać do finału ! Ostatecznie Błażej zajął 7 miejsce w Polsce z nowym rekordem życiowym - 43.5 m. BRAWO !!

   

 •  

  BAL GIMNAZJALNY 2019

  W dniu 14 czerwca 2019 roku o godz. 18.00 w Świetlicy Wiejskiej w Markusach odbył się Bal Gimnazjalny. Uczniowie klas trzecich gimnazjum wraz z rodzicami podziękowali wychowawcom, nauczycielom uczącym ich dzieci oraz pracownikom obsługi i administracji za trud włożony w edukację i wychowanie ich pociech.

  Wieczorek rozpoczął się polonezem, przepięknie wykonanym przez gimnazjalistów oraz powitaniem przez rodziców, dyrekcję Szkoły Podstawowej w Zwierznie i sekretarza Urzędu Gminy. Uroczystość wzbogacona została olbrzymim prezentem wypełnionym balonami, przepięknym tortem oraz efektownymi fajerwerkami. Zabawa była niezwykle udana, prowadził ją didżej Adam Animucki- nasz absolwent. Całość uwieczniła Sylwia Krupa, również absolwentka Gimnazjum w Stankowie, który wykonała śliczne zdjęcia…

  Dziękujemy

   

 • GALERIA

   

 •  12 czerwca uczniowie z klasy 1 wraz z rodzicami oraz kilku uczniów z klasy 4a i 5a wybrali się na wycieczkę statkiem po pochylni w Buczyńcu i Kątach. Poznali miejsce jedyne na świecie, w którym statki ciągnięte są na specjalnych wózkach po trawie na inny poziom kanału. Pokonaliśmy dwie pochylnie na dół i dwie do góry. Fajne to uczucie jak płynie się statkiem po trawie. Na zakończenie zjedliśmy pyszne lody. Kolejna wycieczka już w nowym roku szkolnym w klasie II.

 •  GALERIA

 •  WYCIECZKA DO KRAKOWA I OKOLIC  W DNIACH 3-6 CZERWCA 2019 R.

  W dniach 3 – 6 czerwca 2019 r. (poniedziałek- czwartek) odbyła się wycieczka do Krakowa zorganizowana przez panią Krystynę Piaskowską, wychowawczynię klasy III b gimnazjum. W wycieczce uczestniczyło 11 uczniów klasy III b oraz 2 uczniów klasy VIII. Drugim opiekunem była mama Dominiki Kruszelnickiej- pani Marzena.

  W poniedziałek o godz. 6.00 wyruszyliśmy pociągiem w stronę Krakowa. Po siedmiogodzinnej podróży dotarliśmy na miejsce i po zakwaterowaniu w schronisku młodzieżowym wybraliśmy się na Kopiec Kościuszki i do Muzeum Figur Woskowych, gdzie mogliśmy zobaczyć jedną z najpiękniejszych panoram miasta,  poznać historię jednej z najwybitniejszych postaci historycznych- Tadeusza Kościuszki, a także zapoznać się z wystawą „Polaków Drogi do Wolności”.

  Następnego dnia busem ruszyliśmy w stronę Wadowic, gdzie mogliśmy pospacerować ulicami, po których stąpał mały Karol Wojtyła, późniejszy św. Jan Paweł II. Zobaczyliśmy chrzcielnicę, przy której był chrzczony, niektórzy z nas byli w jego domu. Oczywiście nie obeszło się bez skosztowania słynnych kremówek w przepięknej i oryginalnej Galerii Cafe w Wadowicach.

  Kolejnym punktem programu na naszej trasie była Energylandia w Zatorze- największy Park Rozrywki w Polsce. Tam mogliśmy do woli dać upust swojej energii i skorzystać z 70 atrakcji na 26 hektarach powierzchni. Zjeżdżaliśmy najszybszymi kolejkami, relaksowaliśmy się na tych wolniejszych, oglądaliśmy spektakle, filmy oraz pokazy kaskaderskie, a także chłodziliśmy się pod kutynami wodnymi.

  W środę udaliśmy się do Oświęcimia, do Muzeum Auschwitz- Birkenau, gdzie towarzyszyły nam zupełnie inne emocje. Wysłuchaliśmy historii więźniów tego miejsca, poznaliśmy drogę, jaką przebyli od momentu pojmania do śmierci. Mogliśmy zobaczyć przedmioty, które po nich zostały, miejsca ich pracy i zagłady. Byliśmy niezwykle poruszeni tym, co usłyszeliśmy i zobaczyliśmy. To była niesamowita lekcja historii. Wiemy już, do czego może doprowadzić nienawiść, najpierw słowna, a potem fizyczna. Wieczorem spacerowaliśmy po Rynku Krakowskim oraz nad Wisłą po Kładce Ojca Bernatka ( kładce pieszo- rowerowej łączącej Kazimierz z Podgórzem).

  Czwartek, ostatni dzień naszej wycieczki, przeznaczony był na zwiedzanie Wawelu- wzgórza będącego siedzibą polskich królów. Najwięcej czasu poświęciliśmy Bazylice archikatedralnej św. Stanisława i św. Wacława, miejscu koronacji królów Polski i ich pochówku. Pochowani są tutaj również członkowie rodzin królewskich, osoby duchowne oraz wodzowie, przywódcy polityczni i wieszcze narodowi. Widzieliśmy również Dzwon Zygmunta, przy którym każdy mógł pomyśleć życzenie i dotknąć serca dzwonu.

  Wycieczka była bardzo udana, każdy mógł z niej wynieść coś dla siebie, a przy tym świetnie się bawić. Pogoda, choć chwilami zbyt upalna, pozwoliła na zrealizowanie każdego z punktów programu. Mogliśmy lepiej się poznać i miło spędzić czas.

  Krystyna Piaskowska

 •  GALERIA

   

 •  XIX olimpiada „Przyroda i historia powiatu elbląskiego”

  06 czerwca 2019 r. grupa uczniów  wzięła udział  w XIX olimpiadzie: ,,Przyroda i historia powiatu elbląskiego” w Pasłęku. Szkołę Podstawową w Zwierznie  reprezentowały dwie  drużyny. W kategorii klas VI-VII szkoły podstawowej: Szymon Sokół z VIIb, Mateusz Knut i Artur Wasilewski z VIIa. W kategorii klas VIII, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych: Wiktoria Boniecka z klasy IIIb gimnazjum, Klaudia Suchodolska i Julia Folusiewicz z klasy IIIa gimnazjum.

  Wszyscy uczniowie pisali test  wiedzy (50 pytań o przyrodzie i historii powiatu elbląskiego), wykonywali zadania grupowe (opis mapy gmin powiatu, rezerwatów, nazywanie gatunków ptaków, rozpoznawanie roślin ze zdjęć) i prezentowali przygotowany wcześniej filmik na temat walorów przyrodniczych Gminy Markusy.

  W kategorii drużynowej klas VI-VII chłopcy zdobyli  II miejsce. Uczniowie w nagrodę otrzymali sprzęt sportowy, kubki termiczne i dyplomy.

  Uczniów do olimpiady przygotowywali: nauczycielka geografii p. E. Knut i nauczyciel historii i przyrody p. Z.Firer

    Elżbieta Knut

   

 •  31. 05. 2019 r. Dzień Dziecka.

  Dzień Dziecka – dzieci z oddziałów przedszkolnych spędziły ten dzień na placu zabaw przy Bibliotece w Zwierznie. Klub Seniora w Zwierznie przygotował dla dzieci poczestunek.

  Dzień Dziecka – uczniowie klas I – III brali udział w rozgrywkach  sportowych i różnych konkursach przygotowanych przez nauczycieli.

  W tym dniu odbył się Festiwal Nauki. Uczniowie klas IV – VIII i III gimnazjum brali udział w konkursach: ,,Omnibus”, ,, Jaka to melodia” i przedmiotowych z języka polskiego, języka angielskiego i niemieckiego, matematyki i przedmiotów przyrodniczych.  Odbyły się również konkurencje sportowe i sprawnościowe. W przerwie obiadowej na uczniów czekały kiełbaski z patelni. Na zakończenie festiwalu pani dyrektor B. Jakubowska  i pani wicedyrektor D. Orzech wręczyły dyplomy i nagrody dla poszczególnych klas oraz podziękowały nauczycielom i Samorządowi Szkolnemu za przygotowanie poszczególnych konkurencji.

  Wszyscy uczniowie otrzymali słodycze i lody.

  Dziękujemy Radzie Rodziców i Sponsorom za  wsparcie finansowe i rzeczowe uroczystości Dnia Dziecka.

 • GALERIA

 

 •  W dniach 24 – 26 maja odbyła się wycieczka uczniów klasy VII a i VII b do zielonej szkoły w Kulce. Jest to miejsce w którym można bezpiecznie i aktywnie wypoczywać ucząc się. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu z upominkami dla mam z okazji ich święta – wychowawczynie – p. Mariola Szalecka i p. Barbara Nicpoń

 •  GALERIA

 •  22 maja dzieci sześcioletnie pod opieką pani Anny Piór oraz uczniowie z klasy pierwszej pod opieką pani Ewy Piekart wybrali się do parku linowego w Malborku. Dzieciom towarzyszyli rodzice, którzy pomogli w zabawie oraz przygotowali grillowane kiełbaski. Wycieczka wszystkim bardzo podobała się.

 •  Dziękujemy rodzicom za pomoc- wychowawczynie klas.

 •  GALERIA

 

 •  21 maja odbyła się OLIMPIADA MALUCHA, którą przygotowała pani Mariola Szalecka wraz z uczennicami z klasy Va. Pierwszaki wspaniale się bawiły. Na zakończenie każde dziecko otrzymało jabłko i mleko jako zdrową żywność, a także piękny dyplom. Dziękujemy za zorganizowanie takiego fajnego DNIA NA ZDROWO I SPORTOWO.

             - wych. kl. 1- E. Piekart

 

 

 • 3 maja 2019 r. odbyły się „Wiosenne Zawody Wędkarskie dla Dzieci  o Puchar Prezydenta  Elbląga” na Bulwarze Zygmunta Augusta w Elblągu. Szkołę Podstawową  w Zwierznie reprezentowali uczniowie: Jakub Ryś  z  IIIa g, Przemysław Bieroński z IIIb g, Przemysław Bożejewicz  z IIIa g, Błażej Gawłowicz z Va, Wojciech Lawęcki z Va, Magdalena Bierońska z Va, Wojciech Fornalski z IVa i Bartosz Lawęcki z III.

  W tym roku zawody odbyły się tylko w klasyfikacji indywidualnej w trzech grupach wiekowych. Udział wzięło 43 uczestników.

  Najwyższe wyniki osiągnęli: Przemysław Bożejewicz - IV miejsce (III grupa wiekowa).

                                                 Błażej Gawłowicz – V miesce (II grupa wiekowa).

                                                 Bartosz Lawęcki – VI miejsce (I grupa wiekowa).

  Gratuluję wszystkim uczestnikom za wytrzymałość na zawodach przy niezbyt sprzyjających warunkach pogodowych i ich rodzicom za obecność, wsparcie i opiekę.

  Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali akcesoria wędkarskie od sponsorów.

      Opiekun  Szkółki  wędkarskiej – Elżbieta Knut

 •  GALERIA

   

 •  228. ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

30 kwietnia odbył się uroczysty apel poświęcony kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W montażu słowno-muzycznym wykorzystano teksty poetyckie i prozatorskie. Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja obchodzili polscy patrioci już podczas rozbiorów, pomimo represji i sprzeciwu zaborców. Szczególnie doniosłe uroczystości odbywały się pod koniec XIX wieku w Galicji. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja była wielkim świętem państwowym w okresie międzywojennym. Po II wojnie światowej, w nowej rzeczywistości politycznej i ustrojowej zaprzestano obchodzenia tej rocznicy. 6 kwietnia 1990 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował przywrócić dzień 3 maja jako święto państwowe.

 •  KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH I KONKURS RECYTATORSKI

30 kwietnia podczas uroczystego apelu z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

odbył się finał szkolnego konkursu pieśni patriotycznych i szkolnego konkursu recytatorskiego –

„Jeszcze Polska nie zginęła

Kiedy my żyjemy …”.

Konkurs pieśni patriotycznych;

I miejsce – A. Soukup i M. Kolasa

II miejsce – N. Zawadzka

III miejsce – M. Schroeder

Konkurs recytatorski:

I miejsce – A. Soukup

II miejsce – E. Bielińska

III miejsce – M. Schroeder

Gratulujemy!

 

 •  WIOSENNE SPRZĄTANIE GMINY W RAMACH OBCHODÓW DNIA ZIEMI

  25 kwietnia 2019 roku odbyła się w naszej szkole kolejna akcja ekologiczna pod hasłem przewodnim  „Sprzątam, segreguję, szanuję”.  Uczniowie  klas V-VIII podobnie jak w latach poprzednich wyruszyli na wyznaczone trasy i aktywnie uczestniczyli w oczyszczaniu najbliższej okolicy. Uczniowie z klas gimnazjalnych porządkowali tereny przy szkole. Natomiast uczniowie klas 0-IV pod opieką wychowawców uczestniczyli w zajęciach ekologicznych związanych z selektywną zbiórką odpadów.

 • GALERIA

   

 •  Dni Ziemi 2019  pod hasłem segregacji śmieci

  Nasze działania rozpoczęliśmy już w marcu. Uczniowie klas VII, VIII i IIIg, ćwicząc przed egzaminem, pisali rozprawki na temat:” Bądź eko – segreguj śmieci. Dlaczego warto segregować śmieci?” Na 60 prac nagrodzone zostały: Karolina Rurka VIIb, Karolina Romanowska IIIag, Emilia Bielińska VIIb, Aleksandra Przyjemska IIIag, Natalia Mikusek VIIb i Julia Folusiewicz  IIIag.

  24.04.uczniowie klas siódmych uczestniczyli w warsztatach na temat segregacji śmieci i zwiedzili  Zakład Utylizacji Odpadów w Elblągu.

  Dzieci z przedszkola, pięciolatki, sześciolatki, uczniowie klas I-III , IV-VI i VIII uczestniczyły w zajęciach w szkole: poznały zasady segregacji, kolory śmietników, malowały kolorowanki, rozwiązywały krzyżówki i oglądały bajki o segregacji.Wykonywały prace plastyczne o segregacji i  zabawki ekologiczne. Nagrodę za domek dla lalek otrzymała Woźniak J. z klasy II.

  Uczniowie klas IV-VIII i IIIg wykonały plakaty na temat 10 zasad kultury segregacji. Przygotowały pokaz Eko-miss w stroju z surowców wtórnych.

  Wybrani uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy ekologicznej: 15 uczniów z klas IV – VI i 15 z klas VII,  VIII i IIIg. Nagrodzeni zostali: Aleksander Kozicki Va , Szymon Laskowski Vb, Maja Zegzuła VI, Odyseusz Szczodrowski IIIb, Wiktoria Boniecka IIIb, Katarzyna Frontczak IIIb,

  25.04.uczniowie klas: V – VIII i IIIg posprzątały teren szkoły i okoliczne drogi.

  W festiwalu piosenki ekologicznej nagrody otrzymały: Agata Stefaniak IIIag, Agata Soukup VIIa Aleksandra Leibner.

  W piątek 26.04. odbyło  się uroczyste podsumowanie wszystkich działań. Uczniowie dostali nagrody: pendrive, słuchawki, pauer banki, piłki, słodycze i artykuły szkolne a szkoła otrzymała pojemniki do segregacji śmieci.

  Uczniowie klasy Va i pięciolatki przedstawiły ekologiczną część artystyczną.

  Fundatorem wszystkich nagród był Urząd Gminy w Markusach. Pani Wójt D.Wasik przekazała na ręce pani dyrektor B.Jakubowskiej symboliczny czek na kwotę 1000.00 zł i wspólnie wręczyły nagrody.

  Bardzo dziękuję wszystkim uczniom, którzy tak aktywnie zaangażowali się w ekologiczne działania i wszystkim nauczycielom za pomoc w ich realizacji.

  - Elżbieta Knut

 

 •  17 kwietnia to trzeci dzień egzaminu uczniów klasy ósmej. Uczniowie pisali egzamin z języka angielskiego. POWODZENIA! Wyniki już 14 czerwca.

 •  GALERIA

 •   16 kwietnia to drugi dzień egzaminu klasy ósmej. Tym razem z  matematyki. POWODZENIA!

 •  GALERIA

 •  15 kwietnia to pierwszy dzień egzaminów uczniów klasy ósmej z języka polskiego. Kolejne dwa dni to matematyka i język angielski. Powodzenia!

 •  GALERIA

 •  Egzamin gimnazjalny

 • GALERIA

 •  5 kwietnia odbył się apel, na którym rozdano medale i wyróżnienia dla najlepszych w HALOWYM TURNIEJU PIŁKI NOŻNEJ.

 •  GALERIA

 

 •  5 kwietnia uczniowie z klasy III uczyli się pierwszej pomocy przedmedycznej, którą przeprowadziła pielęgniarka szkolna, pani Renata Peplau.

 •  

 

 •  02 kwietnia, z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, wzięliśmy udział w spotkaniu zorganizowanym w Bibliotece Publicznej w Zwierznie. Pani Anna Muzyczuk z Klubu Seniora działającego przy w/w bibliotece, przeczytała dzieciom książkę autorstwa Z. Staneckiej oraz M. Oklejak pt. „Basia i biblioteka”. Natomiast pani J. Luber wręczyła upominki najaktywniejszym czytelnikom. Po tych wydarzeniach na dzieci czekała wesoła zabawa, jak też słodki poczęstunek. Jednak to nie był koniec atrakcji, ponieważ po powrocie do szkoły każde dziecko zamieniło się w autora i wykonało własną książkę.

  Ogromnie dziękujemy za miłe spotkanie.

  - Anna Piór

 •  GALERIA

 

 •  WYCIECZKA NA ELBLĄSKIE TARGI PRACY I EDUKACJI  ORAZ ZAWODOZNAWCZA– 02.04.2019 r.

  W ramach programu „Laboratorium” odbyła się wycieczka zorganizowana przez doradcę zawodowego p. Krystynę Piaskowską,  a finansowana  przez  Urząd Gminy w Markusach. Uczniowie  klas VIII  Szkoły Podstawowej w Zwierznie i w Żurawcu oraz klas III gimnazjum wraz  z  wychowawcami (p. Elżbietą Knut i         p. Joanną Kostuś) uczestniczyli w Elbląskich Targach Pracy i Edukacji. Ponadto uczniowie podzieleni  na grupy  odwiedzili  dwa zakłady pracy: Braniewsko-Pasłęcki  Bank Spółdzielczy  i firmę FLSmidth MAAG Gear Sp. z.o.o., gdzie poznali specyfikę pracy koncernu – projektowanie, wytwarzanie i serwis ciężkich przekładni przemysłowych dla przemysłu wydobywczego.

  Jedna grupa uczniów uczestniczyła w przejeździe autobusem obok  większości elbląskich szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych. Zobaczyli, gdzie mieszczą się: Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Mechanicznych, I i III Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Zawodowych nr 1 oraz Zespół  Szkół  Gospodarczych.

  Być może ten wyjazd pomoże podjąć decyzję o przyszłości naszym przyszłym absolwentom.

   

 •  GALERIA

 

 • ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM! – etap ZIMA

  ŚWIETLICA SZKOLNA

  Zakończył się kolejny etap projektu „Zdrowo jem, więcej wiem!”  realizowany podczas zajęć w świetlicy szkolnej. Uczniowie klasy II wspólnie z wychowawcami świetlicy wzięli aktywny udział podczas zajęć: 1) Dbam o to co jem i jak spędzam czas, 2) Jesteśmy aktywni jak mieszkańcy Turkusowej Planety, 3) Najlepszy rysunek „Jestem Siłaczkiem”, 4) Strefa aktywności- najciekawsze propozycje zabaw w szkole. 5) Zdrowe inwestycje- rodzice na START!

  Uczniowie w ramach działań projektowych uczyli się zdrowego trybu życia  dotyczącego właściwego odżywiania i aktywności ruchowej oraz  wykonali prace konkursowe, ćwiczenia i zadania. Uczyli się, że podczas wysiłku ważny jest oddech i krótkie odpoczynki, a zdrowy kręgosłup wymaga dbałości o odpowiednie partie mięśni, grzbietu, brzucha czy stóp.

  Również rodzice byli zaangażowani w pracę nad realizacją projektu- przygotowali zdjęcia dzieci z różnych okresów ich życia, rozwiązywali wspólnie z dziećmi krzyżówkę, a także udzielali wywiadu.

   

   

 •  21 marca 2019r. w Szkole Podstawowej w Zwierznie odbyła się kolejna, już piąta, NOC SZKOŁY.

  O godzinie 17.00 pomysłodawczyni imprezy – pani Marlena Peplau przywitała przybyłych rodziców, dzieci i niezawodnych seniorów z Klubów Seniora w Zwierznie i Markusach. Następnie grupa teatralna „Pestka” przedstawiła zabawny program artystyczny z wykorzystaniem rekwizytów, którymi posługują się magicy. Wkrótce na scenie zobaczyliśmy młodych, niezwykle utalentowanych magików z naszej szkoły. Rozpoczął się konkurs sztuczek magicznych „Mam talent”. Program prowadziła pani Krystyna Piaskowska. Wszyscy uczestnicy konkursu przygotowani byli wyśmienicie i zadziwili publiczność swoimi umiejętnościami. Jury najwyżej oceniło występ Mai i Wiktorii z klasy trzeciej oraz Mai i Patrycji z klasy szóstej.

  Tegoroczne spotkanie miało iście magiczny charakter. W przygotowanych przez nauczycieli i uczniów gabinetach można było doświadczyć niezwykłych przeżyć.

  W gabinecie nauki pani Elżbieta Knut w asyście uczennic – Ali Turzyńskiej i Oli Rurka „wyczarowywała” kolory, cukier zamieniała w węgiel, rozpalała ogień bez użycia zapałek. Natomiast w gabinecie cieni , przygotowanym przez panie Barbarę Krajnik i Barbarę Nicpoń, obrazy ożyły. Namalowane przez uczestników artystycznego piątku konie galopowały, kangury skakały, lew ruszał łapą, a słoń trąbą zrywał liście z drzewa. Istne cuda! Żeby uwierzyć, trzeba było zobaczyć. Niezwykłych doznań smakowych, ale także wzrokowych dostarczył gabinet smaku zorganizowany przez panią Mariolę Szalecką. Cudowna czekoladowa fontanna pobudzała zmysły i zachęcała do degustacji. W konkursie rozpoznawania różnych smaków najlepsza okazała się Agata Soukup z klasy siódmej.  Gabinet zabawek przygotowały panie Iwona Sokół i Aneta Ćwiklińska. Tutaj dużym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyły się „magiczne” obręcze. Powstała też niezwykła, wysoka budowla z magnetycznych klocków skonstruowana głównie przez rodziców z pomocą dzieci. Bardzo wesoło było w gabinecie zabawy. Do wspólnej zabawy ciastoliną, piaskiem kinetycznym i glutowatą masą slime zaprosiły uczestników spotkania panie Joanna Fos, Martyna Chojnowska i Lucyna Skrzypczak.

  Wieczór zakończył magik – Krzysztof, który dał pokaz magicznych sztuczek i przeprowadził krótkie warsztaty dla przyszłych adeptów sztuk magicznych.

 •  GALERIA

 •  FILM

   

 •  Lista uczniów biorących udział w konkursie matematycznym Kangur – 2019

   

  Żaczek – klasa II:  Kalinowski Jakub

   

  Maluch – klasa III: Sudoł Maja

                 klasa IV a: Koszal Karolina, Pluta Bartosz, Lazur Marcin, Franczak Kacper

                 klasa IV b: Sulicki Paweł, Jagucki Kacper, Kawulak Anna

   

  Beniamin – klasa V a: Koczara Martyna, Kozicki Aleksander, Gawłowicz Błażej,

                                     Banasiak Bartosz, Adamowicz Maria

                     klasa V b: Cysewski Michał, Fos Wiktoria, Fos Szymon, Gnidziński Jan

                     klasa VI: Adamowicz Tymoteusz, Liedtke Natalia, Lazur Patrycja,

                                    Swobodzińska Urszula

   

  Kadet – klasa VII a: Knut Mateusz, Kolasa Małgorzata, Soukup Agata

                klasa VII b: Sokół Szymon, Szpajcher Paulina

               klasa VIII: Gawłowicz Magdalena, Hryń Patrycja

   

  Junior – klasa III a g: Folusiewicz Julia, Lepak Michał, Lepak Mateusz, Stefaniak

                                   Agata

               klasa III b g: Bakun Wiktoria, Boniecka Wiktoria, Kruszelnicka Dominika

  Razem: 36 uczniów

  szkolny organizator: Barbara Nicpoń

   

 •  GALERIA

   

   

 •  W dniu 21 marca w naszej szkole świętowaliśmy dzień św Patryka oraz pierwszy dzień wiosny. Tego dnia odbyły się dwa konkursy. Pierwszy dotyczył św Patryka i Irlandii natomiast w drugim konkursie każda z klas przygotowała strój Leprechauna. Zwycięzcy zostali nagrodzeni "garnkami złota". Podczas przerw można było również zrobić sobie "zielone" zdjęcia. 

  Dzień zorganizowały panie Martyna Chojnowska, Magdalena Jadańska oraz Samorząd Uczniowski.

 •  GALERIA

 •  21 marca sześciolatki oraz uczniowie z klasy 1 przygotowali uroczysty apel z okazji POWITANIA WIOSNY. Dzieci poprzebierały się w ciekawe stroje. Na zakończenie wszyscy zatańczyli z piękną WIOSENKĄ.

      - Ewa Piekart, Anna Piór

 •  GALERIA

 •  Wycieczka  do Warszawy – 14.03.2019

  Wczesnym rankiem, 14 marca 10 uczniów klasy ósmej i trzeciej gimnazjum, pod opieką pani Elżbiety Knut, wyruszyło w podróż do Warszawy. W wyprawie udział wzięła również grupa uczniów z Żurawca, Gronowa Elbląskiego i Rychlik. W godzinach przedpołudniowych nasi turyści odwiedzili Grób Nieznanego Żołnierza, podziwiali panoramę stolicy z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki a także spacerowali po Ogrodzie Saskim i Placu Defilad. Wspólne zdjęcie przy Pałacu Prezydenckim, Kolumnie Zygmunta III Wazy oraz Zamku Królewskim zakończyło spacer po Starym Mieście.

  Następnie wszyscy udali się do Sejmu, który do tej pory znany był tylko z telewizji. Wizyta w Sejmie to niecodzienna i niezapomniana lekcja historii, za którą wszyscy uczestnicy wycieczki serdecznie dziękują sponsorom-pani poseł Elżbiecie Gelert oraz radnemu powiatu elbląskiego panu Robertowi Bielińskiemu. Pani przewodnik w bardzo ciekawy sposób oprowadziła nas i wraz z panią poseł  Elżbietą Gelert  przybliżyła funkcjonowanie Sejmu RP.

  Przez kilkanaście minut przysłuchiwaliśmy się obradom.

  Wizytę zakończył wspólny obiad w sejmowej restauracji oraz przekazanie przez panią poseł pamiątek dla uczniów. Późnym wieczorem zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Zwierzna.

 •  GALERIA

   

 •  W dniu 6 marca 2019r. uczennice klasy VI Patrycja Lazur i Agata Sałacka wzięły udział w V Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii "Hello Britain", który odbył się w Szkole Podstawowej nr 21 im. Mikołaja Kopernika w Elblągu. Zadania konkursowe dotyczyły historii, geografii i kultury Wielkiej Brytanii. Uczennice zaprezentowały również swoje umiejętności językowe.

  Opiekunem była Magdalena Jadańska. 

  PODZIĘKOWANIE 1 (PDF)

  PODZIĘKOWANIE 2 (PDF)

   

 •  LIGA MŁODYCH MATEMATYKÓW – 09. 03. 2019 r – W Szkole Podstawowej nr 16 w Elblągu odbyła się XVI edycja międzyszkolnego konkursu matematycznego. Naszą szkołę reprezentowało

  6 uczniów z klasy IV, V i VII. Uczniowie rozwiązywali zadania zamknięte i otwarte.

  Opiekunami były panie: B. Nicpoń i E. Urbańska

 •  REKRUTACJA I EGZAMINY

  W dniu 5 marca 2019 r. w Szkole Podstawowej w Zwierznie odbyło się zebranie z rodzicami uczniów klas VIII i III gimnazjum, które poprowadziły panie Teresa Bednarz i Bożena Dajnowska - wizytatorzy Kuratorium Oświaty w Olsztynie Delegatura w Elblągu.

  Spotkanie zostało zorganizowane przez panią dyrektor Beatę Jakubowską, doradcę zawodowego Krystynę Piaskowską oraz pedagoga szkolnego Beatę Krajnik. Oprócz rodziców i uczniów szkół podstawowych w Zwierznie i w Żurawcu uczestniczyli w nim również: pani Dorota Orzech- wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Zwierznie, pani Dorota Owijan- dyrektor Szkoły Podstawowej w Żurawcu, wychowawcy kl. VIII i III gimnazjum oraz przedstawiciel Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym.

  Zebranie dotyczyło :

  - rekrutacji do szkół ponadpodstawowych/ ponadgimnazjalnych oraz prezentacji tych placówek z terenu Elbląga i powiatu;

  - egzaminu ósmoklasisty i egzaminu gimnazjalnego w 2019 r.;

  - wyników ankiety „Szkoła marzeń”.

  Po wystąpieniu gości nauczyciele, rodzice i uczniowie mieli możliwość zadawania pytań dotyczących kwestii rekrutacji i egzaminów końcowych.

  - K. Piaskowska

   

 •  27 lutego 2019r. klasy piąte i klasa szósta pojechały do Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu na przedstawienie pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”.

  Spektakl zrealizowany na podstawie znanej książki Lucy Maud Montgomery został wyreżyserowany przez Mirosława Siedlera. Opowieść o niezwykłej rudowłosej dziewczynce spodobała się widzom. Trzygodzinne przedstawienie wypełnione wspaniałą grą aktorską, światłem, muzyką i tańcem to prawdziwa uczta duchowa.

  Szczególne uznanie publiczności zyskała Patrycja Baczewska. Aktorka wcieliła się w postać Ani Shirley, która po wielu perypetiach odnalazła na Zielonym Wzgórzu szczęśliwy i pełen miłości dom. Po zakończeniu spektaklu dzieci bardzo serdecznie podziękowały odtwórczyni głównej roli. Gospodyni klasy szóstej – Ula Swobodzińska wręczyła aktorce kwiaty.

  Pobyt w teatrze dostarczył uczniom doznań emocjonalnych oraz doświadczenia potrzebnego do świadomego udziału w kulturze wysokiej.

  Opiekunowie: Barbara Krajnik, Martyna Chojnowska, Agnieszka Cyrson, Beata Krajnik

   

 • Od 25 lutego 2019r. w szkole można oglądać niezwykłą wystawę obrazów pn. „Ptaki fruwaki”. Są to kolaże wykonane podczas „Artystycznego piątku”, w którym wzięły udział Dreptusie ze Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego.

Podczas trwających sześć godzin intensywnych działań twórczych uczestnicy wykonali „ruchome obrazy” i  przygotowali elementy dekoracji, które zaprezentowane zostaną podczas Nocy Szkoły. Zrodził się też pomysł zorganizowania w naszej szkole galerii, w której swoje prace będą mogli prezentować uzdolnieni artystycznie uczniowie.

Mamy nadzieję, że „Artystyczne piątki” na stałe zagoszczę w naszej szkole i dadzą możliwość do wielu ciekawych inicjatyw twórczych.

Organizatorzy: Barbara Krajnik, Marlena Peplau, Barbara Nicpoń, Iwona Sokół

 •  20 lutego 2019r. uczniowie z klasy szóstej odebrali nagrodę jako laureaci konkursu pt. „Choinka świeci przykładem” zorganizowanego przez  Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu

  W grudniu 2018r. uczniowie wykonali ozdoby choinkowe nawiązujące do zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i udekorowali nimi choinkę stojącą w sali nr 15. Zdjęcie niezwykłego drzewka zostało przesłane do organizatorów konkursu. Okazało się, że praca uczniów została doceniona i nagrodzona.

  Nagrodą dla zwycięzców było zaproszenie do Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, gdzie uczniowie wzięli udział w niezwykle ciekawych zajęciach na temat bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, zwiedzili Komendę, poznali pracę policjantów, mięli też okazję wsiąść do wozu policyjnego.

  Wyjazd do Elbląga obfitował w wiele atrakcji. Uczniowie odwiedzili także Activity Park, gdzie wesoło i aktywnie spędzili całą godzinę skacząc na trampolinach.

  Wychowawca klasy – Barbara Krajnik

 •  GALERIA

 •  Świetlicowy Turniej Warcabowy

  Warcaby to niewątpliwie najpopularniejsza gra strategiczna. Wymaga od graczy umiejętności przewidywania oraz wyobraźni. To doskonały trening myślenia.

  Wzorem lat ubiegłych w naszej szkole odbył się Świetlicowy  Turniej Warcabowy  dla klas IV-III gim., który zakończył się finałowymi rozgrywkami w dniu 19. 02. 2019 r. Celem Turnieju  była integracja uczniów, a także kształtowanie postawy sportowej rywalizacji oraz kulturalnego  zachowania wobec przeciwnika, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, radzenia sobie w sytuacjach problemowych i dostosowania się do reguł gry, kształtowanie umiejętności przeżywania sukcesów i porażek.

  Turniej zorganizowały panie: Marlena Peplau i Krystyna Piaskowska. Impreza cieszyła się dużą popularnością. Rywalizowało ze sobą aż 42 zawodników. Podczas turnieju panowała serdeczna atmosfera. Zawodnicy kibicowali sobie wzajemnie. Wszyscy byli bardzo dobrze przygotowani, ale finał rozegrali: Patrycja Hryń (kl. VIII), Szymon Sokół (kl. VIIb) i Jan Gnidziński (kl. Vb), którzy reprezentowali bardzo wyrównany poziom.

  Tytuł Mistrza Szkoły w Warcabach uzyskał Szymon Sokół, któremu serdecznie gratulujemy J.  :)

 

 •  ŻYWA LEKCJA HISTORII

  RYCERZE I ICH ZWYCZAJE

  19.02.2019r. odbyła się bardzo ciekawa lekcja historii. Tym razem powróciliśmy do okresu późnego średniowiecza, aby poznać zwyczaje rycerskie. Członkowie bractwa rycerskiego przedstawili drogę wiodącą młodzieńca od pazia do rycerza, opowiedzieli o kodeksie rycerskim, turniejach i bitwach.

 •  GALERIA

 

 •  Stało się już tradycją, że w lutym Dreptusie ze Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego PTTK aktywnie uczestniczą w Ogólnopolskim Złazie Śladami Żołnierzy Powstania Listopadowego.

  W tym roku 16 lutego 2019r. wyruszyliśmy z Jegłownika, by pokonać 11-kilometrową trasę. W Ząbrowie czekała na nas niespodzianka – słodki poczęstunek w lokalu gastronomicznym.

  Po dotarciu na miejsce, czyli do Fiszewa, uczestniczyliśmy w uroczystości przy pomniku, oddaliśmy hołd zamordowanym żołnierzom powstania listopadowego, złożyliśmy wiązankę kwiatów. Uroczystość miała bardzo podniosły charakter.

  Następnie autobusami wszyscy uczestnicy rajdu dojechali do Gimnazjum w Gronowie Elbląskim, gdzie czekała na nas ciepła grochówka i kolejne atrakcje. Dreptusie wzięły udział w konkursach i zajęły wysokie miejsca. W konkursie pieśni patriotycznej Agata Soukup i Małgosia Kolasa zajęty pierwsze miejsce, a Martyna Koczara i Magda Bierońska drugie miejsce. Natomiast Emilia Zwiernik wykazała się dużą wiedzą z zakresu turystyki i krajoznawstwa i wywalczyła pierwsze miejsce w kategorii szkół podstawowych.

   Z rajdu wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

  Dziękujemy naszym opiekunom: Barbarze Krajnik, Marlenie Peplau, Joannie Fos za zorganizowanie wyjazdu i opiekę podczas sobotniej wyprawy.

 •  GALERIA

 •  Dnia 18.02.2019 odbył się konkurs piosenki walentynkowej.

  1 miejsce zajęły Aleksandra Leibner oraz Julia Folusiewicz z klas 3 gimnazjum. 

  2 miejsce zajęły Gosia Kolasa oraz Agata Soukup z klasy 7a.

  3 miejsce zajęli Jakub Ryś, Mateusz Piotrowicz, Maciek Kochno oraz Jakub Rogala.

  4 miejsce uczniowie z klasy 4b. 
 • GALERIA
 •  GMINNY  TURNIEJ  WIEDZY   POŻARNICZEJ   -  17.02.2019 r.

  17 lutego 2019 roku w siedzibie OSP Żurawiec odbył Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej zorganizowany przez Zarząd Gminny ZOSP  RP w Markusach.

  Rywalizacja odbyła  się  w trzech grupach wiekowych:

  I – klasa IV, V, VI szkoły podstawowej

  II – klasa VII, VIII szkoły podstawowej, klasa III gimnazjum

  III – szkoły  ponadgimnazjalne

  Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zwierznie uzyskali w grupie I bardzo wysokie wyniki:

  I miejsce – Tymoteusz  Adamowicz kl.VI  - kwalifikacja do etapu powiatowego

  II miejsce – Tomasz  Liedtke kl.VI

  III miejsce – Mateusz  Rurka kl.VI

  V miejsce – Oliwier Slipaczuk kl.VI

  W  grupie  II najwyższy wynik ( V miejsce ) uzyskała Katarzyna Kozłowska kl.IIIb gimnazjum.

  Wszyscy uczestnicy otrzymali pendrive, a zwycięzcy trzech pierwszych miejsc pamiątkowe puchary.   
 •  
 •  08 lutego dzieci uczęszczające do oddziałów przedszkolnych wzięły udział w zabawie karnawałowej.

 •  GALERIA

 •  Doradztwo zawodowe i rekrutacja

  W dniu 5 lutego 2019 r. w Szkole Podstawowej w Zwierznie odbyło się spotkanie z rodzicami i uczniami Szkoły Podstawowej w Zwierznie i Szkoły Podstawowej w Żurawcu zorganizowane przez dyrektorów szkół: panią Beatę Jakubowską i panią Dorotę Owijan oraz nauczyciela doradztwa zawodowego - panią Krystynę Piaskowską. W spotkaniu głównie uczestniczyli rodzice i uczniowie klas VIII i kl. III gimnazjum.

  Zaproszeni goście:

  - Wójt Gminy Markusy - Dorota Wasik,

  - nauczyciele Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłeku - Lidia Zawarczyńska, Joanna Kisielewska, Jan Połumackanycz,  Anna Zalewska, Bolesław Czechowski,

  - Dzielnicowy III Rewiru Dzielnicowych w Gronowie Elbląskim - Mariusz Wojdag ,

  - przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu – kpt. Paweł Raczewski,

  - przedstawiciel firmy meblowej „Wójcik” – Bogdan Pudlik,

  - przedstawiciel straży wojskowej w Królewie Malborskim – Paweł Liedtkie,

  - dyrektor Szkoły Podstawowej w Zwierznie – Beata Jakubowska

  przybliżyli uczestnikom informacje na temat rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych oraz zaprezentowali wachlarz szkół branżowych, średnich, a także potrzeby i predyspozycje zawodowe. Wystąpieniom gości towarzyszyły  projekcje multimedialne: filmy, slajdy, zdjęcia itp.

 •  GALERIA

 

 

 

 • ROK SZKOLNY 2017 - 2018

 

 

 • Dnia 22 czerwca 2018 r. o godzinie 11.00 odbył się apel na zakończenie roku szkolnego dla klas IV-VII, klas II i III gimnazjum. Najzdolniejsi uczniowie, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem odebrali  świadectwa i nagrody książkowe. Wszyscy uczniowie kończący  gimnazjum z klas IIIa i IIIb  otrzymali  świadectwa od dyrektora i wychowawców. Zaszczytny tytuł „Prymusa”- ucznia kończącego szkołę z najwyższą średnią ocen i najlepszym wynikiem z egzaminu gimnazjalnego uzyskała Magdalena Kostuś. „Prymuska” otrzymała dwa stypendia, jedno od Rady Rodziców,  a drugie od Przewodniczącej Komisji Oświaty Gminy Markusy. Rodzice uczniów, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem dostali listy gratulacyjne. Następnie absolwenci złożyli ślubowanie, pięknie zatańczyli poloneza i na koniec podziękowali częścią artystyczną i kwiatami dla wszystkich nauczycieli i pracowników administracji i obsługi. Piosenką i upominkami koledzy z klas drugich gimnazjum pożegnali  swoich starszych kolegów. Wraz z hasłem przewodnim: „W drogę bez drogowskazów! W drogę po własny los!” wszyscy rozpoczęli długo oczekiwane wakacje.

  Wychowawcy  klas trzecich gimnazjum

 • GALERIA

   

 • Zakończenie roku szkolnego 2017/2018 rozpoczęło się Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Zwierznie. Po mszy dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-III spotkali się w sali gimnastycznej. Wręczono dyplomy i nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie. Uczniowie z klas trzecich przygotowali krótką część artystyczną. Pani Dyrektor nagrodziła również rodziców zaangażowanych w pracę szkoły. Życzyła wszystkim zdrowych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu.

 • GALERIA

 

 • W dniu 21 czerwca odbyło się uroczyste rozdanie nagród za udział w różnych konkursach organizowanych w szkole.

  Między innymi:
  Rozstrzygnięcie konkursów i akcji szkolnych:
  - nagrody za selektywną zbiórkę odpadów 

  - za oszczędzanie w SKO


  Organizator
  - p. Danuta Błasiak

   

  Za konkurs z literowania w języku angielskim: 
  1.Karina Małkiewicz 
  2. Dominika Kruszelnicka 
  3. Magdalena Kostuś, Mateusz Knut, Nikola Fornalska

  Konkurs Master of irregular verbs: 
  indywidualnie egzekwo Magda Kostuś i Dominika Kruszelnicka 
  Drużynowo najlepsza okazała się klasa 3a w składzie: Magdalena Kostuś, Aleksandra Sądej, Dawid Miśta, Ala Przedziękowska i Szymon Kolasiński.
  Sponsorem nagród w konkursie była firma Hydrogaz , Lech Babecki

   

  Organizator konkursu:
  p. Martyna Chojnowska
  p. Barbara Zbrzeźna

  Konkurs ortograficzny "Ortograficzna corrida, czyli walka z...bykami". 
  W kategorii klas IV- V zwyciężyła uczennica klasy IV b Wiktoria Fos, w kategorii klas VI- VII - Magdalena Gawłowicz, uczennica klasy VII, a w kategorii trzeciej- gimnazjum- pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy III a gimnazjum - Aleksandra Sądej.
  Gratulujemy!


  Organizator:
  p. Agnieszka Cyrson

  Kangur – wyróżnienie: Pluta Bartosz – III a i Sokół Szymon – kl. VI b

  konkurs matematyczny ,, Dwa w jednym” - nagrodzeni za I miejsce:

  - Koczara Martyna – kl. IV a

  - Fos Szymon – kl. IV b

  - Liedtke Natalia – kl. V

  - Knut Mateusz – kl. VI a

  - Szpajcher Paulina – kl. VI b

  - Hryń Patrycja – kl. VII

  - Szewczyk Kacper – kl. II a gimn

  - Kruszelnicka Dominika – kl. II b gimn

  - Kostuś Magdalena – kl. III a gimn

  - Pypczyński Jarosław – kl. III b gimn

  Organizator:

  p. Barbara Nicpoń

  Turniej szachowy:

  I miejsce (mistrz)- Adam Swobodziński klasa VII

  II - Bartosz Synowiecki klasa VII

  III - Tymoteusz Adamowicz klasa V

  Organizator:

  p. Zbigniew Firer

   

 •  GALERIA

 •  19 czerwca uczniowie z klasy IIIa pod opieką pani Ewy Piekart wraz z rodzicami, wybrali się na pożegnalną wycieczkę do parku linowego w Malborku. Dzieci pokonywały trasy sprawnościowe, a rodzice w tym czasie przygotowali kiełbaski na grillu. Jedna z mam, odważnie pokonała trasę KOMANDOSA. Gratulujemy, pani Jolu odwagi i wspaniałej sprawności fizycznej.  Zakończenie I etapu nauki upłynęło bardzo przyjemnie i wesoło. Po wakacjach początek II etapu. Życzymy powodzenia i osiągania samych pozytywnych ocen.

 •  GALERIA

 

 • Trwa akcja NAKRĘTKOWE SZALEŃSTWO DLA CHOREJ NA MUKOWISCYDOZĘ ZUZI https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/f4c/1/16/1f642.png:) 

  Nakrętka - nic z pozoru nie znaczący przedmiot bywający na co dzień w naszych domach dla niektórych ma ogromne znaczenie. 
  Dlaczego? Zbierając nakrętki możemy pomóc sfinansować zakup drogich lekarstw dla Zuzi, sprzętu do rehabilitacji oraz dojazdu do specjalistycznej poradni. 
  Jakie nakrętki? plastikowe: od szamponu, od pasty do zębów, od wody, mleka, napoju, nawet od oleju, nie ma znaczenia od czego ważne aby była plastikowa !

  Masz kilka sztuk? całą reklamówkę? a może worek pełen nakrętek?

  Zuzia czeka na Waszą pomoc, a pięknie jest pomagać innym. Dzięki Waszemu zaangażowaniu zebraliśmy już dwa duże worki nakrętek! Zbieramy dalej!
  Szczególne podziękowania za pomoc w organizacji akcji dla Nikoli Piotrak i Pauliny Życińskiej
  z klasy II b.

  Barbara Zbrzeźna

 

 •  Zajęcia  terenowe klas siódmych  z biologii i geografii  w Kadynach, Kudypach i Olsztynie.

  14 czerwca 2018 r. grupa uczniów  wzięła udział w zajęciach terenowych z biologii i geografii  w Rezerwacie Kadyński   Las w  Kadynach. Uczniowie przeszli ścieżkę przyrodniczo-leśną  z pracownikiem parku Krajobrazowego Wysoczyzny  Elbląskiej. Po zajęciach  było ognisko i zabawy na polu biwakowym.

  18 czerwca 2018 r. uczniowie  wzięli  udział w kolejnych zajęciach terenowych z biologii i geografii  w Leśnym Arboretum Warmii  i Mazur  w  Kudypach  i  w  Muzeum Przyrody w Olszynie. Zakończeniem  zajęć  był relaks  w parku wodnym w Pluskach.

   Nauczyciele geografii  i biologii : Elżbieta  Knut,  Elżbieta Bielawa

 • GALERIA

 

 • Wędkarskie zawody spławikowe o Puchar Prezesa Koła PZW

  Elektrociepłownia Elbląg dla uczniów Szkoły Podstawowej w Zwierznie

  i Szkoły Podstawowej w Żurawcu. Dzierzgonka 09.06.2018 r.

   

  09.06.2018 r. na rzece Dzierzgoń / Balewka w miejscowości Dzierzgonka zorganizowaliśmy z Kołem PZW Elektrociepłownia Elbląg i Zarządem Okręgu PZW w Elblągu wędkarskie zawody spławikowe dla uczniów Szkoły Podstawowej w Zwierznie i Szkoły Podstawowej w Żurawcu. Udział wzięło 14 uczniów ze Zwierzna i  6 z Żurawca. Zawody odbyły się w trzech kategoriach wiekowych.

        Kategoria pierwsza – klasy 0-III szkoły podstawowej

  I miejsce(665g)   - Karol  Stefański   klasa 0

  II miejsce(435g)  - Krzysztof  Nalikowski   klasa 0

  III miejsce(210g) - Bartosz Lawęcki  klasa II

        Kategoria druga – klasy IV-VI szkoły podstawowej

  I miejsce(610g)  - Błażej Gawłowicz   klasa IV

  II miejsce (480g) - Sebastian Orzelski   klasa VI

  III miejsce(410g) - Nalikowska Emilia  klasa IV

  Kategoria trzecia – klasa VII szkoły podstawowej,  klasy II i  III gimnazjum

  I miejsce(1645g) - Przemysław Bożejewicz klasa II

  II miejsce(1285g) - Jakub Ryś   klasa II

  III miejsce(940g)  -  Marcin Marcula klasa III

  IV miejsce(920g) - Magdalena Gawłowicz  klasa VII

  V miejsce(895g) -  Stefański Adrian   klasa VII

  VI miejsce(865g)  -  Bieroński Przemysław klasa II

  Zwycięzcą w kategorii Open i zdobywcą  Pucharu Prezesa Koła PZW

  Elektrociepłownia Elbląg  został   Przemysław Bożejewicz z klasy  IIa gimnazjum.

                                        Opiekun szkółki wędkarskiej  - Elżbieta Knut

 •  GALERIA

 

 •  Uczennica klasy II Maja Sudoł ukończyła 8. EDYCJĘ AKADEMII DZIECIĘCEJ PRZY PWSZ W ELBLĄGU.

 • Gratulujemy Mai oraz jej rodzicom. Życzymy sukcesów i wspaniałych osiągnięć edukacyjnych. Brawo Maja!!! :)

 • Oby tak dalej!!

 •   

 

 • 5 czerwca do naszej szkoły przybyli policjanci z Elbląga, którzy przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa, cyberprzemocy, zażywania środków psychotropowych.

 •  

 •  1 czerwca obchodzono Dzień Dziecka na wesoło, sportowo, magicznie i kolorowo :)

 •  

 •  GALERIA

 

 •  30 maja rozdano nagrody dla najlepszych z klas trzecich w CZYTANIU ZE ZROZUMIENIEM. Nasze gratulacje! :)

 •   

 •  

 

 •  29 maja uczniowie z klas: II, IIIa, IIIb, IVa, IVb, V pod opieką pań: Teresy Jagiełłowicz, Ewy Piekart, Ewy Urbańskiej i Jolanty Lazur wybrali się na wycieczkę do Malborka. Tam zwiedzali największy zamek średniowieczny w Europie, a może i na świecie. Rozwiązując różne krzyżówki, zapoznali się z historią tej budowli oraz ich pierwszych mieszkańców. Wycieczka wszystkim bardzo podobała się.

 •  GALERIA

 •  

 • 24 maja 2018r. uczniowie: Michał Bieliński (VIb), Mateusz Knut (VI a) i Jarosław Soukup (VII) reprezentowali naszą szkołę w konkursie literowania po angielsku „Spelling Piekarczyk”.
  Tegoroczną, ósmą edycję tego konkursu organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 11 w Elblągu, objął patronatem prezydent Elbląga pan Witold Wróblewski.

  30 uczestników literowało słówka z kategorii „Kultura i sztuka” czytane przez gościa z USA. Jury brało pod uwagę poprawność literowania, tempo oraz ilość próśb o powtórzenie słówek. Po ekscytującej rywalizacji Michał Bieliński z klasy VI b zajął 3. miejsce.

  Barbara Zbrzeźna

   

   

 • Wycieczka klasy 7. do Warszawy

 •  GALERIA

 

 •  

 •  Wycieczka klasy III b na zakończenie gimnazjum

  Grupa uczniów klasy III b wybrała się na wycieczkę do Kudowy, Pragi i Wrocławia.

  Po  nocy spędzonej w pociągu  młodzież zwiedziła park zdrojowy, kaplicę czaszek  i  pokonała trasę  turystyczną na Szczeliniec Wielki w Górach Stołowych.  Kolejnego dnia odwiedzili stolicę naszych sąsiadów – Pragę. Następne dwa dni przebywali we Wrocławiu poznając jego główne  atrakcje: ZOO z Afrykarium,  Ogród Japoński, Starówkę i Panoramę Racławicką. Poza zwiedzaniem spędzili kilka godzin w Parku Wodnym i trampolinowym oraz pokonali Odrę kolejką linową wymyśloną przez studentów Politechniki Wrocławskiej. Po kolejnej nocy w pociągu pełni wrażeń, zadowoleni i zintegrowani wrócili do szkoły.

   Wychowawca – Elżbieta Knut

 •   GALERIA

 

 •  22 maja odbyła się prelekcja na temat: "Bezpieczeństwo dzieci na wsi" przeprowadzona przez przedstawiciela Państwowej Inspekcji Pracy w Elbląga.

 •  

 

 •  W ramach Programu Profilaktyki odbyła się Olimpiada Malucha zorganizowana przez uczennice kl. VIb.  Pod kierownictwem Pani M. Szaleckiej przygotowano wiele ciekawych ćwiczeń dla uczniów klas. I. Uczniowie otrzymali dyplomy i książki.

 •  

 

 •  W piątek 18 maja 2018r. odbył się szkolny konkurs literowania po angielsku. Były to eliminacje do międzyszkolnego konkursu Spelling Piekarczyk, który odbędzie się w czwartek 24 maja w Szkole Podstawowej nr 11 w Elblągu.

  W szkolnym etapie udział wzięli przedstawiciele klas V-VII oraz klas gimnazjalnych.  Literowali słówka związane z tematem Kultura i Sztuka. Każdy uczestnik literował
   10 wylosowanych przez siebie słówek. Jury konkursu (Martyna Chojnowska, Barbara Zbrzeźna) brało pod uwagę tempo, ale przede wszystkim poprawność literowania.

  I m. Karina Małkiewicz III b (Gimn.)

  II m. Dominika Kruszelnicka II b (Gimn.)

  III m. Magdalena Kostuś III a (Gimn.), Mateusz Knut VI a, Nikola Fornalska VII

   

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi i wspaniałych umiejętności.

  - Barbara Zbrzeźna

 

 •  „Dzień z życia Józefa Piłsudskiego”

  14 maja 2018r. w Archiwum Państwowym w Malborku odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie historycznym zorganizowanym z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, pt. „Dzień z życia Józefa Piłsudskiego”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych oraz klas gimnazjalnych. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do zapoznania się z życiem i działalnością Marszała Józefa Piłsudskiego, pogłębienie wiedzy historycznej wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Nagrody zwycięzcom i wyróżnionym uczniom wręczyli Burmistrz Miasta Malborka p. Marek Charzewski i dyrektor Archiwum, p. Małgorzata Janusz. W kategorii szkół podstawowych uczeń naszej szkoły Krzysztof Lepak zdobył wyróżnienie.

 •  GALERIA

   

 •  8 MAJA ODBYŁ SIĘ KONCERT Z MUZYKĄ PATRIOTYCZNĄ W TLE W ZWIĄZKU Z OBCHODAMI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3. MAJA.

 •  GALERIA

 

 • 3 maja 2018 r. odbyły się „Wiosenne Zawody Wędkarskie dla Dzieci i Młodzieży” o „Puchar Prezydenta  Elbląga” na Bulwarze Zygmunta Augusta w Elblągu. Szkołę Podstawową  w Zwierznie reprezentowały  dwie drużyny.  Pierwsza  w  składzie: Jakub Ryś  z  IIa g, Mateusz Stefański  z IIIb g i Przemysław Bożejewicz  z IIa g  zdobyła  III miejsce. W nagrodę otrzymali puchar i dyplomy. Indywidualnie Przemysław Bożejewicz  zdobył również III miejsce. W nagrodę otrzymał  wędkę i dyplom.  Druga drużyna w składzie: Błażej Gawłowicz z IVa, Wojciech Lawęcki z IVa  i Przemysław Bieroński z IIb g zdobyła VI miejsce. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali  pojemniki na zanętę od sponsora i gadżety  wędkarskie za posprzątanie terenu po zawodach. 

  Opiekun  Szkółki  wędkarskiej – Elżbieta Knut

 • GALERIA

 • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

  27 kwietnia 2018r. odbył się uroczysty apel poświęcony kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 1791r.  W montażu słowno-muzycznym wykorzystano teksty poetyckie, prozatorskie, historyczne oraz teksty muzyczne. Podczas apelu swoje wiersze zaprezentowali laureaci konkursu recytatorskiego „Strofy o Ojczyźnie” oraz odbył się konkurs pieśni patriotycznych „Jeszcze Polska nie zginęła, Kiedy my żyjemy …”. Celem organizacji konkursu było kultywowanie tradycji pieśni narodowych i wpływanie na kształtowanie postaw patriotycznych. Uroczystość miała podniosły i patriotyczny charakter.

    

 •  

  27 kwietnia 2018r.

  odbył się konkurs pieśni patriotycznych „Jeszcze Polska nie zginęła, Kiedy my żyjemy …”.Po wysłuchaniu wszystkich pieśni i piosenek jury wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

  klasy IV-VII

  I miejsce – Agata Soukup, Małgorzata Kolasa                                                                                           

  II miejsce – Wiktoria Fos                                                                                                                                               

   III miejsce – Maja Schroeder      

  wyróżnienie – Nikola Tubis, Patrycja Lazur

  klasy  gimnazjalne       

   I miejsce – Magdalena Kostuś                                                                                                                                              

   II miejsce – Julia Folusiewicz                                                                                                                                              

  III miejsce – Agata Stefaniak                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

 •  WYCIECZKA NA TARGI PRACY I EDUKACJI ORAZ DO FABRYKI MEBLI „WÓJCIK” W ELBLĄGU

  W dniu 25 kwietnia 2018r. uczniowie klas trzecich gimnazjalnych wraz z opiekunami: Krystyną Piaskowską, Dorotą Orzech i Sylwią Boniewicz udali się na wycieczkę do Elbląga. W programie wyjazdu był udział w Targach Pracy i Edukacji na ulicy Grunwaldzkiej oraz zwiedzanie Fabryki Mebli „Wójcik” na ulicy Żuławskiej.

  Wycieczka rozpoczęła się przejazdem przez miasto w celu umiejscowienia szkół ponadgimnazjalnych. Wielu uczniów nie wie, gdzie znajdują się ich przyszłe placówki. Następnie wszyscy udali się na Targi, które mieściły się w Hali Sportowo- Widowiskowej przy ulicy Grunwaldzkiej. Każdy z gimnazjalistów mógł porozmawiać z przedstawicielami szkół oraz zaopatrzyć się w foldery i ulotki. Następnie udaliśmy się do Fabryki „Wójcik” mieszczącej się przy ulicy Żuławskiej, gdzie pan Bogdan Pudlik oprowadził nas po firmie i pokazał proces produkcyjny mebli kuchennych. Poza tym zachęcał do wyboru zawodu stolarza, mówił o perspektywach na przyszłość.

  Wycieczka zawodoznawcza do Fabryki Mebli „Wójcik” odbyła się w ramach Programu Laboratorium, który wspiera uczniów  w procesie wyboru zawodu.

 • GALERIA

 

 •  25 kwietnia 2018r. grupa uczniów  wzięła udział  w XVIII Olimpiadzie „Przyroda i historia powiatu elbląskiego”. Szkołę Podstawową reprezentowała drużyna: Magdalena Gawłowicz, Patrycja Hryń i Mateusz Knut pod opieką p.Z.Firera. Klasy gimnazjalne reprezentowała drużyna: Julia Folusiewicz, Klaudia Suchodolska i Wiktoria Bakun pod opieką p.E.Knut.

  Wszyscy uczniowie pisali test  wiedzy (50 pytań), wykonywali zadania grupowe i prezentowali przygotowany wcześniej kalendarz potraw regionalnych. Za udział w tej olimpiadzie wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i pendrive.

  E.Knut,  Z. Firer

 •       

 

 • Konkurs recytatorski „Strofy o Ojczyźnie”

  24 kwietnia 2018r. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski „Strofy o Ojczyźnie”. Wzięło w nim udział 27 uczniów, którzy recytowali wybrane przez siebie wiersze patriotyczne. Po wysłuchaniu wszystkich uczniów biorących udział w konkursie jury w składzie: pani Dorota Orzech, pani Beata Jakubowska, pani Marlena Peplau, pani Barbara Nicpoń oceniło i wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych:

  v Klasy IV – VI

  miejsce pierwsze - Kamila Welenc

  miejsce drugie – Małgosia Kolasa

  Jury przyznało dwa miejsca trzecie. Zajęły je Małgosia Kurzac i Agata Soukup.

  v Klasy VII i II-III gimnazjum

  miejsce pierwsze - Wiktoria Bakun

  miejsce drugie – Patrycja Hryń

  miejsce trzecie – Paulina Życińska.

  Wyróżnienie otrzymała Klaudia Suchodolska.

  Mimo ogromnej tremy wszyscy uczestnicy wypadli bardzo dobrze, prezentując swoje talenty recytatorskie. Uczniowie ci wystąpią na Uroczystym Apelu z Okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

  Naszych konkursowiczów przygotowały panie uczące języka polskiego: Dorota Orzech, Agnieszka Cyrson, Krystyna Piaskowska, Barbara Krajnik, a także pani bibliotekarka – Iwona Sokół.

  Bardzo dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i zapraszamy za rok

 • GALERIA

   

 •   23.04.2018r.  w naszej szkole odbyły się obchody Dnia  Ziemi.

  HASŁO   DNIA    ZIEMI  2018   -    „A  World   without  Plastic  Pollution” -   „Walka   z   zanieczyszczeniem   planety   plastikowymi   odpadami”

  Klasy  I-III  wykonywały, pod okiem wychowawców, prace plastyczne  na  temat: „Jak pomagać środowisku na co dzień? ”

  Uczniowie  kl.VIa i VII przedstawili całej społeczności szkolnej  bajkę z ekologicznym przesłaniem.

  Uczniowie klas  IV – VII  i Gimnazjum  wykonywali zadania ekologiczne: prace pisemne i plastyczne, krzyżówki,  piosenki  eko………..

  W tym dniu odbyło się również wiosenne sprzątanie okolicy i terenu szkoły, wiosenne obserwacje przyrody i na zakończenie  ognisko integracyjne.

  Z.Firer, E.Knut, E.Bielawa

 • GALERIA

   

   

 •  21.04.2018 r. w SP nr 16 w Elblągu odbył się Rejonowy konkurs matematyczny Liga Młodych Matematyków. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: z klas  IV - M. Koczara i S. Fos i z klasy V – P. Lazur i N. Liedtke  - opiekunowie: B. Nicpoń i E. Urbańska

 •  

 •  18 kwietnia o godzinie 9.00 rozpoczął się EGZAMIN GIMNAZJALNY.

 •  GALERIA

 •  

 • 14 kwietnia 2018r. osiemnastu Dreptusiów wzięło udział w 42 Ogólnopolskim Zlocie Pamięci Narodowej do Nadbrzeża.

  Jedenastokilometrowa trasa rajdu miała swój początek w Rubnie Wielkim. Leśną drogą obsadzoną lipami doszliśmy do Próchnika. Przeszliśmy wieś i polną drogą ruszyliśmy do Nadbrzeża.

  Przy pomniku upamiętniającym pomordowanych w czasie II wojny światowej więźniów podobozu hitlerowskiego wzięliśmy udział w podniosłej uroczystości. Żołnierze trzymali wartę, były werble, hejnał, modlitwa, złożenie kwiatów. Reprezentacja Dreptusiów: Janek Gnidziński, Martyna Gnidzińska i Zuzia Winiarska w miejscu pamięci narodowej postawiła znicz.

  Po uroczystości przeszliśmy do Stanicy Wodnej, gdzie czekał na nas turystyczny posiłek. Odbyły się również konkursy. W konkursie krajoznawczo – turystyczny wzięli udział: Oskar Łuszcz i Mateusz Knut, który zajął trzecie miejsce. W konkursie wokalno – recytatorskim swe talenty zaprezentowały: Maria Adamowicz, Magda Bierońska, Natalia Dużyńska, Agata Soukup i Małgosia Kolasa.

  Przez cały czas towarzyszyła nam piękna, wiosenna pogoda i dobry nastrój.

  Barbara Krajnik, Joanna Fos

 • GALERIA

 

 • 13 kwietnia 2018r. odbyła się premiera spektaklu pt. „Bazyliszek”. Przedstawienie zostało przygotowane przez uczniów klasy IVa, a reżyserem była pani Barbara Krajnik.

  Widzowie i zaproszeni goście zobaczyli interesującą legendę o Bazyliszku, który swym mrożącym krew w żyłach wzrokiem zamieniał ludzi w kamień. Został pokonany przez małą dziewczynkę z lustrem.

  W postać dziewczynki wcieliła się Magda Bierońska, a strasznego Bazyliszka zagrała Marysia Adamowicz. Cebularką była Natalia Dużyńska, Garncarką – Nikola Mikrut, Szewcem – Martyna Koczara, a sprzedawcą luster – Alek Kozicki. Scenografię przygotowali Błażej Gawłowicz i Kacper Synowiecki, a światłem operował Wojtek Lawęcki.

  Przekonaliśmy się, że piątek trzynastego nie musi być pechowy, bo przedstawienie odniosło ogromny sukces.

  - Uczniowie klasy IVa

   

 

 •  „Rok dla Niepodległej”

  STULECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

  „Setna rocznica odzyskania niepodległości jest jedyną w swoim rodzaju okazją do wspólnego przeżywania i okazywania radości z życia w niepodległym Państwie”.

  „ŻYWA LEKCJA HISTORII”

  23.03.2018 roku uczniowie  klas V-VII oraz II-III gimnazjum uczestniczyli  w ciekawej lekcji historii

  ODZYSKANIE NIEPODLEGŁOŚCI

  to temat który został przedstawiony przez grupę rekonstrukcyjną Bractwa Rycerskiego KERIN. Opowieść przeniosła nas w czasy upadku i odrodzenia Rzeczpospolitej. Rekonstruktorzy opowiedzieli historię odrodzenia naszego kraju, czyli o tym, jak z potężnej Rzeczpospolitej XVI i XVII wieku zniknęliśmy z wszelkich map, po to, by po stu dwudziestu trzech latach niewoli ponownie móc mówić swobodnie w języku polskim.

  „ŻYWA LEKCJA HISTORII”

  23.03.2018 roku uczniowie  klas I-IV uczestniczyli  w ciekawej lekcji historii

  MIESZKO I WIKINGOWIE

  to temat który został przedstawiony przez grupę rekonstrukcyjną Bractwa Rycerskiego KERIN. Opowieść przeniosła nas do krainy dawnych Słowian. Rekonstruktorzy opowiedzieli o uzbrojeniu Słowian i Wikingów, przybliżyli wierzenia i zwyczaje naszych przodków, przedstawili scenę ślubu Mieszka i Dobrawy oraz chrztu Polski, będącego początkiem naszej państwowości.

   

 •  GALERIA

 

 •  21 marca, jak każe tradycja, dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas I-III powitali wiosnę. Na apelu zorganizowanym przez uczniów klas trzecich pożegnaliśmy zimę, a przywitaliśmy wiosnę. Na zakończenie był konkurs, w którym odgadywano wiosenne zagadki.

 

 •  

 •   PAMIĘTAMY O BOHATERACH!

  14 marca 2018 r. w Klubie Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód przy ul. Mierosławskiego 5 w Elblągu odbyło się rozstrzygnięcie drugiej edycji konkursów organizowanych przez Stowarzyszenie im. gen. Bolesława Nieczuja--Ostrowskiego oraz Szkołę Podstawowa nr 12 im. Michała Kajki w Elblągu. Konkursy związane były z dniem 1 marca, czyli Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych i objęte zostały patronatem:  

  • Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w Stulecie Odzyskania Niepodległości

  • Ministra Obrony Narodowej,

  • Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego,

  • Wojewody Warmińsko-Mazurskiego,

  • Przewodniczącego Rady Miejskiej w Elblągu,

  • Instytutu Pamięci Narodowej,

  • 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej,

  • Pułku Wsparcia Dowodzenia Dowództwa Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód,

  • Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty,

  • Fundacji „Łączka”.

   Konkursy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Wpłynęło ponad 400 prac. Uczennice naszej szkoły zajęły wysokie miejsca w konkursie form przestrzennych.

  2 miejsce - Magdalena Gawłowicz – uczennica klasy 7.                                                                  

   3 miejsce - Patrycja Hryń - uczennica klasy 7.


 •  15.03.2018 r. - Kangur Matematyczny

  W konkursie wzięło udział 36 uczniów z klas III – VII szkoły podstawowej i II – III gimnazjum. Uczniowie rozwiązywali zadania w dwóch grupach pod opieką pani Joanny Kostuś i pani Barbary Nicpoń. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali drobne upominki.

 

 •  WYCIECZKA DO OLSZTYNKA- FIRMY  „TYMBARK”

W dniu 9 marca 2018r. w ramach Programu Wspomagania Uczniów w Wyborze Zawodu „Laboratorium” uczniowie klas III gimnazjalnych Szkoły Podstawowej w Zwierznie udali się na wycieczkę zawodoznawczą do Grupy Maspex Wadowice w Olsztynku, jednej z największych w Europie Środkowo-Wschodniej firm w segmencie produktów spożywczych.

Młodzież została przywitana przez panią Jolantę Majewską- Sawko, która w ciekawej formie przybliżyła historię i specyfikę firmy. Dowiedzieliśmy się, że Maspex to zdecydowany lider na rynku soków, nektarów i napojów w Polsce, w Czechach, na Słowacji, czołowy producent na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii i na Litwie oraz wiodący producent produktów instant. Maspex to także lider na rynku makaronów w Polsce, zajmuje również wysoką pozycję na rynku dżemów, keczupów i sosów.

Marki takie jak: Tymbark, Kubuś, Lubella, Łowicz, Krakus, Kotlin, Puchatek, Ekoland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz to zdecydowani liderzy w swoich kategoriach, produkty, które cieszą się ogromnym zaufaniem konsumentów nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach Europy Środkowo – Wschodniej. Produkty Grupy Maspex trafiają do ponad 50 krajów na całym świecie.

Uczniowie zostali oprowadzeni po firmie oraz zapoznani z technologią produkcji. Zwiedzili halę produkcyjną, laboratorium, dział planowania produkcji i dział techniczny. Dowiedzieli się również, jakie zawody są atrakcyjne i potrzebne oraz w jaki sposób kierować się wyborem dalszej ścieżki kształcenia. Młodzież była zainteresowana działalnością firmy, z uwagą słuchała pracowników i zadawała pytania. Gimnazjaliści zostali także poczęstowani napojami Tymbark oraz poproszeni o degustację i ocenę smaku, zapachu i koloru różnych soków i napojów.

Doradca zawodowy

- Krystyna Piaskowska

 

 

 •  W dniu 7.03.2018 uczniowie klasy VIa Agata Soukup i Mateusz Knut wzięli udział w międzyszkolnym konkursie "Hello Britain"  z zakresu wiedzy o kulturze i historii Wielkiej Brytanii gdzie zajęli pierwsze miejsce. Gratulujemy!

 •    

 

 • Już po raz 46 odbył się w Fiszewie Ogólnopolski Złaz Śladami Żołnierzy Powstania Listopadowego. Stało się  już tradycją, że młodzi turyści z SKKT-PTTK „Dreptuś” ze Zwierzna biorą udział   w tym wydarzeniu.

  17 lutego 2018r. przeszliśmy ośmiokilometrową trasę ze Stalewa przez Szaleniec do Fiszewa. Uczestniczyliśmy w uroczystości przy pomniku, oddaliśmy hołd zamordowanym żołnierzom, złożyliśmy wiązankę kwiatów. Uroczystość miała bardzo podniosły charakter.

  Dalsza część złazu odbyła się w Gimnazjum w Gronowie Elbląskim. Dreptusie wzięły udział w konkursie wokalno - recytatorskim.

  Agata Soukup zaśpiewała rewelacyjnie „Rotę” i zajęła I miejsce, a recytacja Marii Adamowicz wiersza Antoniego Słonimskiego „Polska” dała jej II miejsce. Sukcesy odnieśliśmy również w konkursie przyrodniczo – krajoznawczym, w którym startowali: Emilia Zwiernik, Mateusz Knut, Martyna Gnidzińska i  Patrycja Lazur. Patrycja zajęła II miejsce, Mateusz – III, a Emilia - IV.

  Tym razem pogoda nam dopisała. Lekki mróz zaszkodził jedynie Mai, a właściwie jej butom, w których oderwała się podeszwa.

  Z rajdu wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

  Dziękujemy naszym opiekunom: Barbarze Krajnik, Marlenie Peplau, Joannie Fos za zorganizowanie i opiekę podczas sobotniej wyprawy.

 •  GALERIA

 

 

 

 •  ROK SZKOLNY 2016 - 2017

 

 •  UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016 / 2017.

 •  GALERIA

 

 •   W okresie od marca do maja 2017r.,wytypowani uczniowie z klas

  trzecich przystąpili do konkursu cichego czytania ze zrozumieniem.

  Mistrzami zostali:

  - z kl. III a – Maria Adamowicz

  - z kl. III b – Wiktoria Fos

                                                                    Gratulujemy!!!

   Zapraszamy do drugiej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym.                                       

   

  Organizatorzy:

          Iwona Sokół

         Aneta Ćwiklińska

 

 • 14 czerwca uczniowie z klasy I, IIa, IIb pod opieką pań: Ewy Urbańskiej, Ewy Piekart i Teresy Jagiełłowicz wybrali się na WZGÓRZE KATEDRALNE we Fromborku. Oglądali eksponaty w muzeum Mikołaja Kopernika. Wysłuchali pięknego koncertu organowego w Katedrze. Podziwiali panoramę miasta z wieży obserwacyjnej. Na zakończenie wszyscy wybrali się na małe zakupy oraz spacer po molo. Wycieczka była udana i wszyscy wrócili zadowoleni.

 •  GALERIA

 

 

 •  3 czerwca 2017r. mieszkańcy gminy Markusy wzięli udział w spływie kajakowym rzeką Dzierzgoń. Wśród uczestników były dzieci z SKKT – PTTK DREPTUŚ oraz Żuławskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ŻURAW.

  O godzinie 1030 zwodowaliśmy się w Bągarcie i ruszyliśmy w stronę Dzierzgonki. Po drodze napotkaliśmy łabędzie, które w obronie swoich piskląt okazywały wobec kajakarzy wrogą postawę. Zmuszeni byliśmy płynąć „łabędzim tempem”. W Starym Dolnie zrobiliśmy krótki odpoczynek na śniadanie, lody, rozprostowanie nóg. Dalszy odcinek trasy minął bardzo szybko. O godzinie 1215 dopłynęliśmy do Dzierzgonki, gdzie zakończył się spływ.

              Organizatorem tej niezwykle udanej, miłej imprezy byli: Klub Turystyki Kajakowej PTTK Druzno, SKKT – PTTK Dreptuś oraz Stowarzyszenie Żuraw.

  - Barbara Krajnik

 •  GALERIA

 

 •   2 czerwca 2017r. w bibliotece szkolnej odbył się szkolny konkurs pieśni patriotycznych. W konkursie udział wzięli uczniowie z klas IV-VI.

  I miejsce – Maja Schroeder

  II miejsce – Agata Soukup

                                                                                                                III miejsce – Małgosia Kolasa

   

 •  DZIEŃ DZIECKA NA WESOŁO, ZDROWO I SPORTOWO.

 •  GALERIA

 

 •  Wycieczka klas V a i V b – 31 maja 2017 r.

  - Teatr muzyczny w Gdyni - ,, Piotruś Pan” ( 3D)

  - Rejs statkiem Smail po porcie

  - Zwiedzanie ORP Błyskawica

  - Przejazd ulicami Trójmiasta

  - Spacer po Westerplatte

  - Powrót do Zwierzna – zmęczeni, ale  zadowoleni.

  Dziękujemy Paniom:  A. Sokół i J. Wasilewskiej za pomoc podczas wycieczki – A. Ćwiklińska i B. Nicpoń

 •  GALERIA

 

 •  31 maja uczniowie z klas: IIa, IIb, IIIa wybrali się na przedstawienie teatralne ,,Pinokio" w wykonaniu aktorów teatru wrocławskiego.

 •  GALERIA

 

 •  30 maja uczniowie z klas drugich zaprosili swoich rodziców na uroczystość z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Pod kierunkiem pań Ewy Piekart i Ewy Urbańskiej uczniowie przedstawili część artystyczną, a następnie udali się wraz z rodzicami na słodki poczęstunek do swoich klas. Uroczystość była pełna wzruszeń i radości.

 •  GALERIA

 

 •  WYCIECZKA KLASY 6. DO GDAŃSKA

  24 maja 2017r. odbyła się ciekawa wycieczka uczniów z klasy szóstej. Tym razem głównym celem była wizyta w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku               i przybliżenie uczniom tragicznych doświadczeń II wojny światowej, jej genezy    i skutków oraz zachowanie pamięci o ofiarach i  sprawcach, o bohaterach i zwykłych ludziach.

 •  

 

 •  W dniach 19 – 20.05.2017r. w SP w Zwierznie odbyło się podsumowanie szkolnego roku turystycznego.

  Po południu w piątek Dreptusie ze Szkolnego Koła Krajoznawczo – Turystycznego PTTK zorganizowały sobie w szkolnej świetlicy majdan, a potem  zaczęły się zajęcia i wspólne zabawy. Dzieci wykonywały odlewy z gipsu, ozdabiały lusterka przy użyciu farb witrażowych, tworzyły barwne kompozycje za pomocą specjalnego koła do rozlewania farb.

  Na szkolnym boisku odbyły się konkurencje sportowe. W rzucie lotkami do tarczy najlepsza okazała się Sandra, a w najwolniejszej jeździe na rowerze i biegu z balonem - Agata. Dreptusie wzięły też udział w grze azymutowej. Uczyły się odnajdywania obiektów przy użyciu kompasów. Wieczorem było ognisko. Pieczeniu kiełbasek towarzyszyła turystyczna piosenka. A że wieczór był bardzo ciepły, długo jeszcze trwały zabawy na szkolnym boisku.

  Przed położeniem się spać była oczywiście bajka na dobranoc.

              Następnego dnia po śniadaniu Dreptusie, które posiadają już kartę rowerową, wyruszyły na rajd w poszukiwaniu nieodkrytych jeszcze przez nich miejsc w najbliższej okolicy. Widzieli trochę starego i trochę nowego. Zwiedzili nowoczesną stację pomp oraz odkryli opuszczony, bardzo stary drewniany dom.

  Dzień był upalny, więc po powrocie do Zwierzna miło było ochłodzić się przepysznym lodem.

  I tak Dreptusie z SKKT – PTTK zakończyły turystyczny sezon 2016/2017.

  Barbara Krajnik, Marlena Peplau, Mirella Gawińska, Joanna Fos

 •  GALERIA

   

 •  18 maja 2017r. w SP w Zwierznie odbył się finał pierwszego Szkolnego Turnieju Szachowego. Do turnieju zgłosiło się 26 uczniów. Rozgrywki trwały od kwietnia. W trakcie 39 meczów szachowych wyłoniono ścisłą czołówkę najlepszych. Są to: Tymoteusz Adamowicz – kl. IV, Adam Swobodziński – kl. VI, Klaudia Klimowicz – kl. V, Szymon Sokół – kl. V.

  Mistrzem szkoły w roku szkol. 2016/2017 został Szymon Sokół z klasy piątej.

  Organizatorzy turnieju:

  Barbara Krajnik

  Marlena Peplau

 •  

 

 •  19 maja odbyło się podsumowanie akcji ,,Bezpieczni w ruchu".

 •  

 

 •   WIOSENNE SPRZĄTANIE ZIEMI

  17 maja 2017 r. odbyła się kolejna akcja ekologiczna w której uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły.

   

 

 •  Od piątku 5 maja 2017r. do niedzieli w Szkole Podstawowej w Zwierznie panowała bardzo artystyczna, twórcza atmosfera.

  Przed południem zebrali się młodzi uczestnicy warsztatów plastycznych. Poznawali technikę malowania farbami akrylowymi. Dowiedzieli się, jakie właściwości posiadają farby, jakie przybory i narzędzia potrzebne są do wykonania pracy plastycznej tą techniką. Każdy uczestnik warsztatów miał możliwość wykonania pierwszego swego dzieła na płótnie.

  Po południu do Zwierzna przybyli artyści z różnych stron powiatu elbląskiego, by wziąć udział w plenerze malarskim. Doświadczeni plastycy malowali farbami olejnymi. W swych obrazach prezentowali niezwykłość, niepowtarzalność żuławskiej krainy, jej walory przyrodnicze, krajobrazowe, turystyczne.

  Twórcze spotkania młodych i dorosłych artystów odbyły się pod hasłem „Na żuławskim szlaku”. Patronem działań było Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze Oddział Ziemi Elbląskiej w Elblągu, które w tym roku obchodzi swoje 70-lecie działalności.

  Realizatorzy projektu: Barbara Krajnik, Marlena Peplau

 •  GALERIA

 •  

  Witaj majowa jutrzenko,
  Świeć naszej polskiej krainie,
  Uczcimy ciebie piosenką,
  Która w całej Polsce słynie……

  28  kwietnia 2017 roku odbył się uroczysty apel poświęcony kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość została przygotowana przez uczniów z klas IV-VI wraz ze szkolnym zespołem pieśni Szuwarki.  Po wprowadzeniu pocztu flagowego i odśpiewaniu hymnu państwowego rozpoczęła się cześć artystyczna.  W montażu słowno-muzycznym wykorzystano teksty poetyckie, prozatorskie, historyczne oraz teksty muzyczne. Uroczystość miała podniosły i patriotyczny charakter.

  25 kwietnia w Pasłęku odbyła się XVII OLIMPIADA  „PRZYRODA I HISTORIA POWIATU ELBLĄSKIEGO”. Organizatorem konkursu było Starostwo Powiatowe w Elblągu i Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej. Uczniowie z naszej szkoły zajęli III miejsce drużynowo. Gratulujemy!

      

 

 •  27 kwietnia 2017r. trzynastu Deptusiów z SKKT-PTTK w Zwierznie wzięło udział w wycieczce krajoznawczej na Mierzeję Helską. Organizatorem wyjazdu był Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Elblągu.

              W Stacji Morskiej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego obserwowaliśmy foki. Dowiedzieliśmy się wiele o życiu tych niezwykłych ssaków. Odwiedziliśmy też Muzeum Rybołówstwa, mieszczące się w zabytkowym budynku po kościele pod wezwaniem św. Piotra i Pawła. W muzealnych gablotach zgromadzono ponad dwieście eksponatów – map, archiwalnych zdjęć, modeli statków itp. Było co oglądać. Z platformy widokowej podziwialiśmy panoramę portu i Zatokę Gdańską. Organizatorzy zapewnili nam przepyszny, obfity posiłek. Zjedliśmy go w restauracji „Kutter”, która ma niezwykle ciekawy wystrój. Na zakończenie wycieczki poszliśmy na spacer, by obejrzeć latarnię morską w Helu.

              To była bardzo ciekawa lekcja przyrody i krajoznawstwa.

              Członkowie i opiekunowie SKKT-PTTK „Dreptuś” dziękują PZW Okręg Elbląg za umożliwienie nam przeżycia niezwykłej przygody.

 •  GALERIA

 

 

 •  KOLEJNA WYPRAWA DREPTUSIÓW

  8 kwietnia 2017r. Dreptusie ze Zwierzna wyruszyły na kolejną wyprawę. Tym razem wzięliśmy udział w 41 Ogólnopolskim Zlocie Pamięci Narodowej do Nadbrzeża. W Nadbrzeżu podczas II wojny światowej znajdował się podobóz hitlerowskiego obozu koncentracyjnego Stutthof. Przebywało tu około trzystu więźniów zatrudnionych przy morderczej pracy w okolicznych cegielniach.

  Wędrówkę rozpoczęliśmy w Kadynach. Tu przy pomniku przyrody – dębie Bażyńskiego zebrali się wszyscy uczestnicy rajdu. Ruszyliśmy w stronę Zalewu Wiślanego. Na plaży zrobiliśmy krótki postój, by przyjrzeć się spokojnej tafli wody, pobawić się na piasku, odpocząć w ciepłych promieniach wiosennego słońca. Dalsza trasa prowadziła wzdłuż starych torów kolejowych. Nie jeździ już tędy pociąg, więc mogliśmy udawać lokomotywę i wagony, na szynach ćwiczyć równowagę. Przeszliśmy Pęklewo, Suchacz i dotarliśmy do celu. Przy pomniku upamiętniającym pomordowanych więźniów odbyła się podniosła uroczystość. Żołnierze trzymali wartę, były werble, modlitwa, złożenie kwiatów. Reprezentacja Dreptusiów: Natalia Liedtke, Urszula Swobodzińska i Oliwier Slipaczuk w miejscu pamięci narodowej postawiła znicz.

  Po uroczystości przeszliśmy do Stanicy Wodnej, gdzie czekała już na nas pyszna grochówka. Odbyły się również konkursy: piosenki i krajoznawczo – turystyczny. W tym drugim Oskar Łuszcz zajął trzecie miejsce.

  To był udany „kaczy” rajd. Bogini Demeter pozytywnie rozpatrzyła nasze podanie i zapewniła nam piękną pogodę, a Oliwier nauczył nas udawać kaczki.

  Opiekunowie: Barbara Krajnik, Marlena Peplau, Joanna Fos

 • GALERIA

 

 •   W Dniu 17.03.2017 w naszej szkole Pani Martyna Chojnowska z pomocą Pani Iwony Sokół, zorganizowały  Dzień Świętego Patryka. W tym dniu w bibliotece szkolnej czekał na uczniów zielony poczęstunek oraz zadania i kolorowanki związane z tym świętem. Ponadto każda klasa miała przebrać się w tym dniu na zielono. Na klasę która miała na sobie najwięcej zielonych ubrań czekała nagroda.

 •  GALERIA

 •  16. 03. 2017 r. odbył się konkurs matematyczny KANGUR 2017. W konkursie wzięło udział 21 uczniów z klas II –VI. Dziękuję za pomoc pani J. Fos i pani I. Sokół – szkolny organizator B. Nicpoń
 •  
 •  Było ciekawie i słodko.

  Dnia 3 marca 2017r. uczniowie z klasy czwartej pod opieką pani Marleny Peplau i wychowawczyni Barbary Krajnik pojechali na wycieczkę do Elbląga. Najpierw odwiedzili Muzeum Historyczno – Archeologiczne. Z uwagą słuchali przewodnika, który opowiadał o dawnym życiu w Elblągu, oglądali stare zdjęcia i eksponaty. Duże wrażenie zrobiła na nich podświetlona makieta przedstawiająca wygląd miasta przed drugą wojną światową. W muzeum obejrzeli również film holograficzny o początkach państwa polskiego.

  Drugim punktem wycieczki było zwiedzenie manufaktury cukierków, która znajduje się przy ulicy Rybackiej. Uczniowie poznali proces tworzenia słodyczy. Dowiedzieli się, z czego robione są barwniki: zielony, czerwony, czarny i biały i jak się je łączy, by powstał kolorowy, smaczny lizak. Na zakończenie każdy uczeń wykonał dla siebie własnoręcznie lizaka na patyku.

  Wypełnieni ciekawymi wiadomościami, obdarowani pysznymi słodyczami uczniowie w dobrym nastroju wrócili do szkoły. To była bardzo kształcąca, niezwykła lekcja.

 •  GALERIA

 

 •  Dnia 22 lutego 2017r. nasza klasa i klasa szósta pojechały do Elbląga na przedstawienie pt. „Szkolne mrowisko”. Spektakl odbył się w sali kina Światowid. Na scenie zobaczyliśmy aktorów z Wrocławskiego Teatru In-Art.

            Gdy zabrzmiał gong, rozpoczęło się widowisko.

            Główny bohater – wzorowy maturzysta – opowiadał o dawnych przeżyciach szkolnych. Był leniwym, złym uczniem. Wspólnie z kolegami, zamiast się uczyć, próbował kupić spony na gogów. 

            Ta część przedstawienia była trochę nużąca. Mało w niej pojawiło się efektów dodatkowych. Humoru dodawały maski aktorów, którzy wcielili się w karykaturalne postacie nauczycieli.

            Druga część wydarzeń była ciekawsza. Bohaterowie znaleźli się w zasypanym pomieszczeniu szkolnym. Groziła im śmierć. Kuba przypomniał sobie wiadomości z lekcji chemii i wytworzył tlen za pomocą znalezionych odczynników. Niebawem znaleźli się w pomieszczeniu, gdzie znajdowało się urządzenie, dzięki któremu można było posiąść wszechwiedzę. Bohater stanął przed dylematem, co wybrać – łatwe zdobycie wiedzy czy życie. Wybrał życie. W podjęciu decyzji pomogła mu nauczycielka – Oleńka.

            Akcji towarzyszyły liczne efekty muzyczne, dźwiękowe, świetlne i animacje komputerowe.

Przedstawienie było ciekawe i bardzo pouczające, chociaż niektórym z nas się nie podobało, bo wolą oglądać spektakle z większą ilością akcji i efektów specjalnych.

 

Uczniowie klasy Va

 

 •  Od 45 lat w lutym odbywa się w Fiszewie Ogólnopolski Złaz Śladami Żołnierzy Powstania Listopadowego. Stało się  już tradycją, że młodzi turyści z SKKT-PTTK „Dreptuś” ze Zwierzna biorą udział   w tym wydarzeniu.

  18 lutego 2017r. przeszliśmy sześciokilometrową trasę z Rozgartu do Fiszewa. Uczestniczyliśmy w uroczystości przy pomniku, oddaliśmy hołd zamordowanym żołnierzom, złożyliśmy wiązankę kwiatów, wysłuchaliśmy apelu poległych. Uroczystość miała bardzo podniosły charakter.

  Dalsza część złazu odbyła się w Gimnazjum w Gronowie Elbląskim. Dreptusie wzięły udział w konkursie piosenki patriotycznej i … zajęły pierwsze miejsce. Sukcesy odnieśliśmy również w konkursie przyrodniczo – krajoznawczym, w którym startowały: Emilia Zwiernik i Agata Soukup oraz konkursie plastycznym. Tu swe umiejętności pokazała Maja Zegzuła.

  Mimo nie najlepszej pogody i błota, które oklejało nasze buty, humory nam dopisywały. Z rajdu wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

  Dziękujemy naszym opiekunom: Barbarze Krajnik, Marlenie Peplau, Joannie Fos za zorganizowanie i opiekę podczas sobotniej wyprawy.

 •    

 

 • 14.02.2017 r –– Samorząd Szkolny przy udziale biblioteki szkolnej zorganizował ,,Szkolne Walentynki”. Od kilku dni w bibliotece można było wysłać życzenia oraz napisać pozdrowienia. Na gazetkach szkolnych umieszczono informacje o dniu Św. Walentego. Na 5 lekcji poszczególne klasy odwiedziły przedstawicielki szkolnej poczty walentynkowej. Rozdano 63 listy i karty z pozdrowieniami, co spotkało się z zadowoleniem adresatów.  Przez cały dzień obowiązywał kolor czerwony ubrania. Na koniec szkolnych walentynek klasa Va pod kierunkiem pani L. Skrzypczak zatańczyła taniec - ,,belgijkę”. W niektórych klasach  były również słodkie niespodzianki.

 • GALERIA

   

 •  7 lutego odbyła się kolejna cykliczna lekcja ,, SPOTKANIE Z PANIĄ MUZYKĄ" przeprowadzona przez grupę artystów muzyków z Olsztyna.

 •  GALERIA

   
Semestr 2